SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Bricka 6673287
*
nr 667 3287
Bricka
Pläter, med gallerkant, längd: 45
Utrop:
300 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 november 2010
kl 23:14:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/11 12:12:03
1
350 kr
13/11 13:46:41
2
Vinnande bud
15/11 17:25:14
3
450 kr
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bricka gallerkant nysilver pläter silver ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:39
-
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:41
*
Bricka
nr 667 3287
Bricka
Pläter, med gallerkant, längd: 45
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 november 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/11 12:12:03 | 1 | 350 kr |
13/11 13:46:41 | 2 | Vinnande bud |
15/11 17:25:14 | 3 | 450 kr |
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bricka gallerkant nysilver pläter silver ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:39 -
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:41